| WestSid3 a întrebat:

La ce ajuta daca ma clatesc dupa spalare cu otet pe par? Bunica imi tot spunea si nu stiu de ce...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Eu am folosit intodeauna otetul de mere cu miere, pe care l-am pus in apa de clatit si anume: in chiuveta se pune apa calda, cat cuprinde, in care se pun 3-4 linguri de otet si se clateste bine parul. In urma acestui tratament, parul care va fi mai stralucitor, mai matasos si nici nu se va incurca, asa ca va fi mai usor de pieptanat. Sfatul bunicii tale este foarte bun, asa ca urmeaza-l cu incredere.

| micurutza2005 a răspuns:

Nu se pune numai otet se amesteca cu apa si e mai usor de pieptanat dupa si mai stralucitor e mai indicat ala de mere si miere si nu miroase daca il amesteci cu apa pui doar cateva picaturi intr-un vas cu apa si iti torni pe cap dupa spalare.

| cretzufinish a răspuns:

Previne aparitia matretii si reda stralucire parului. Are ca dezavantaj mirosul respingator big grin

| alecssandra a răspuns:

Pai e foarte bun impotriva matretii si ofera luciu parului. eu am incercat de cateva ori si m-a scapat de matreata. e bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca face radacina parului mai puternica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti faci parul matasos si nu faci matreata

| Mirelove_Mirelove_1986 a răspuns:

O zi petrecuta cu partenerul in totalitate