| Vernusio a întrebat:

La ce ajuta MagneB6? A luat cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Donsavas a răspuns:

Piridoxina ajuta la asimilarea magneziului in organe.
Magneziul este un mineral esential al organismului care, de cele mai multe ori, e pe minus din cauza stresului oxidativ suferit de corp.
In combinatie cu suplimentarea pe baza de triptofan si consumul de carbohidrati, se pot combate starile de agitatie psihomotorie si depresia ca stare emotionala.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E un supliment de magneziu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ce este Magne B6 şi pentru ce se utilizează

Acest medicament conţine magneziu şi clorhidrat de piridoxină. Este utilizat pentru prevenirea şi tratamentul deficitului de magneziu la adulţi, adolescenţi şi copii cu vârsta cuprinsă între 6-12 ani.

Asocierea unora dintre următoarele simptome poate indica un deficit de magneziu:

nervozitate, iritabilitate, anxietate uşoară, oboseală trecătoare, tulburări minore de somn,
manifestări de anxietate, cum sunt spasmele digestive sau palpitaţiile (la subiecţi fără afecţiuni cardiace),
crampe musculare, furnicături.

Aportul de magneziu poate ameliora aceste simptome.

Dacă simptomele nu se ameliorează după o lună de tratament, nu este utilă continuarea acestuia. "

sursa : http://www.csid.ro/medicamente/magne-b6-drajeuri-11543209/

| AnonimMM678 a răspuns:

Am luat eu, am avut gastrita la stomac si pe lamga acele medicamente trebuia sa iau si Magneb6 care combate im special stresul, oboseala, stari de anexitate, nervozitatea