| RAY a întrebat:

La ce medic trebuie mers daca ai probleme cu scolioza? Pers pe aici cu aceasta afectiune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

La fizioterapie

| RAY explică (pentru Donsavas):

Scolioza poate da dureri si in piept?

| Donsavas a răspuns (pentru RAY):

Dacă e scolioza toracica da

| RAY explică (pentru Donsavas):

Cand car ceva mann ma omoara durere in mijlocul spatelui si iradieaza in piept, cateodata si gatul ma ucide si durere in brat jesus, amorteli la picioare, am facut ecocadriac, ekg, consult, dar am obezitate gr1

| Donsavas a răspuns (pentru RAY):

Trebuie să slabesti neapărat daca vrei sa scapi de dureri

| RAY explică (pentru Donsavas):

Am si durere de dinti care se cam schimba ba in partea dreapta ba in partea stanga, o fi inima? Sau pentru ca beau apa rece, fructe reci, inca ceva e mult daca merg 10 km cu o viteza de 5km fara pauza?

| Donsavas a răspuns (pentru RAY):

E mai importantă alimentația decât sportul. Durerea dentară nu e de la inima!