| maryusGosSu a întrebat:

La multi ani TPU`... am si eu o intrebare acu vreo 3 zile am observat ca am urechea stanga putin infundata. si un tiuit dar mi-a trecut in cateva zeci de minute. acum timp de vreo 10 minute m-a durut maxilarul si urechea usor infundata? sa fie oare de la petarde ce parere aveti.am un prieten care a avut timpanul fisurat dela un capac primit in gluma la ureche si. imi e frica sa nu patesc la fel ca el.mai stau 2 -3 zile si daca problema persista ma duc la doctor? sau ce parere aveti. sa fie de la petarde? multumesc funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Foca a răspuns:

Nu este de la petarde sigur astea sunt semne de gripa adica raceala din aia cu tuse cu muci laughing stai lin ca nu e nimic grav baga o aspirina si drink un ceai :p happy ast funda ai grija happy

3 răspunsuri:
| cici a răspuns:

Cred ca ai luat curent

| Lucaci a răspuns:

Se poate si de la asta ca eu intr-o vara am fost la mare si in fiecare zi ma duceam la piscina(logic)si aveam ureche infundata si dupa ce m-am uscat de tot toata vacanta la mare am avut-o si nu am avut nici o idee de ce.

| maryusGosSu explică:

O am si acum usor infundata