| alfabet258 a întrebat:

La nivelul zonei inghinale mi-a aparut un nodul cam de vreo 2 saptamani. Initial am crezut că este un fir de par sub piele, dar acum semana cu un furuncul, doar ca mult mai mare. La ce doctor ar trebui sa ma duc, dermatolog sau ginecolog? Ati patit asa ceva sau stiti ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medicul de familie si el iti va spune ce sa faci. Probabil ține de dermatolog problema asta

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

La chirurg se merge ca sa taie si sa dreneze puroiul dar eu am rezolvat astfel de probleme cu unguent de Nicotinat de metil.Este un unguent din farmacie pe care il dai de mai multe ori pe furuncul si va da inapoi cu siguranta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate fi un ganglion inflamat. Poate fi o hernie inghinală. Medicul de familie te poate îndruma.