| anonim_4396 a întrebat:

La orice clinica iti trebuie bilet de trimitere de la doctorul de familie (pentru o consultatie etc.)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, daca vrei sa nu platesti. Daca te duci cu plata poti merge oriunde fara trimitere.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca vrei sa beneficiezi de c onsultatie gratuita, atunci iti trebuie trimitere, daca te duci la privat, trimiterea nu este valabila!
O ZI BUNA happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă vrei să mergi la un cabinet/clinică "privat/ă", NU ai nevoie de Trimitere, dar trebuie să PLĂTEŞTI consultaţia!

Dacă vrei să mergi la un cabinet/clinică "de stat", atunci ai nevoie de Trimitere, dar NU trebuie să plăteşti nimic ( dacă ai Asigurare medicală happy

Toate cele bune!

| WaterDrop a răspuns:

La cele particulare ai nevoie doar de bani si o programare, nimic altceva.