| Stoica_Andrei_1994 a întrebat:

La orice operație la ureche sau la cap te adoarme? Sau se face pe viu... sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Operatiile astae nu se fac niciodata pe viu, deci, vei fii anesteziat si nu vei simtii nimic.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Daca cauti pe yt e un tip ce canta la chitara in timp ce era operat pe cap. Cauta "playing guitar during brain surgery". Acum depinde de operatie. Cum spune Dervbt iti fac anestezie locala sau totala

| Dervbt a răspuns:

La orice operatie se face anestezie locala sau anestezie generala. Mai pe inteles, anestezie locala-amorteste doar partea care se va opera, anestezie generala-te adoarme de tot si te opereaza. Operatiile pe viu se faceau mai de mult, cand nu se stia de anestezie. Posibil sa se faca si acum vreo anumita operatie pe viu, insa nu cred.

| Mirela27 a răspuns:

La orice operatie se face anestezie, dupa caz generala sau locala