| Radandam a întrebat:

La radiografie se poate vedea si dupa o luna de la un eventual traumatism al coloanei ceva? Sau dupa o saptamana de la impact nu se mai vede nimic si degeaba faci radiografia? Cand iti trosneste spatele(coloana probabil)si ramai cu un disconfort, se poate vorbi de o intindere sau deja de hernie sau ceva mai grav? Oricum ma duc sa imi fac radiografia, dar voiam sa aud raspunsurile la aceste intrebari de la voi.Multumesc ca ati stat sa cititi.Seara bună!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Justme32 a răspuns:

Oh, doar un RMN precis va putea spune asta. Când am căzut de pe gheață nu mi-au găsit nimic până nu m-am sculat din pat și și atunci ziceau că-i hernie până au descoperit făcând RMN ul

| Radandam explică (pentru Justme32):

Deci,ai descoperit la rmn că ai hernie?

| Justme32 a răspuns (pentru Radandam):

Nu, de hernie m-au bănuit. RMN ul a arătat leziuni la coloană ceea ce radiografia nu a aratat

| Radandam explică (pentru Justme32):

Ce simptome aveai? cum te simteai?

| Justme32 a răspuns (pentru Radandam):

Că mă înţepa dar cu cuțitul că mă simțeam greu de parcă aș avea un ghiozdan plin în spate și nu mă puteam ridica

| Radandam explică (pentru Justme32):

Si ce tratament ai luat?

| Justme32 a răspuns (pentru Radandam):

În cazul meu electro acupunctură, extrem de dureros primele trei ședințe că simți și la stomac și călcâie, ba simți și că-ţi arde faţa la un moment dat