| CORE55 a întrebat:

La scoala am doua bare infipte in ciment si sunt la o altitudine mica(1m), eu am incercat sa ma las in jos pe ele si sa ma ridic fara sa ating cu picioarele pamanatul, atunci cand m-am ridicat am simtit de la umar mai inspre centrul corpului cum si din stanga si din dreapta s-ar misca ceva spre centrul corpului. De atunci ma cam doare zona accea, cam ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai facut o intindere musculara. Ia o pauza de la exercitiile fizice, pentru cateva zile, pana trece durerea.

In ce priveste gramatica, pluralul cuvantului "bară", niciodata nu va fi "bări". Corect este "bare" (o bară, două bare)!

| CORE55 explică (pentru Violleta2022):

Am scris in graba si eram si putin speriat, scuze!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi repede la medicul de familie sau la urgente.

| dbigiu84 a răspuns:

Utilizatorii TpU iti pot sa-ti dea sugestii, dar nimeni nu stie mai bine ca un medic.
Poti sa intrebi medicul de familie sau sa le spui parintilor.