| Geoops a întrebat:

La un ochi am dioptrie cu + si la unul cu -. As putea purta lentile de contact?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Siger, de ce nu? trebuie sa iti iei o pereche cu + si una cu -, dar vezi ca lentilele de contact nu le poti purta toata ziua, cam 6 ore pe zi, dupa care ochiul trebuiesa respire, si o pereche de lentile sa o folosesti cam 3-4 saptamani.

3 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Poti purta dar cu dioptri diferite.Du-te la oftalmolog si acolo vei afla toate informatiile necesare.

| kzd a răspuns:

Da, iti da dioptrii diferite. una cu + si una cu -.

| lolita16ask a răspuns:

Mergi la oftalmolog si vezi