| Kaonashii a întrebat:

Laptele praf bun si pentru adulti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
21 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da este bun poti sa il bei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| sabin89 a răspuns:

Știi cum fac oltenii laptele praf...Dau drumul la vacă din avion happy

| gabicoo a răspuns:

E bun!
Dar mai bună e berea! Pentru un adult responsabil! La fel și micii! Obligatoriu cu muștar!

| Lioana a răspuns:

Cu siguranta nu patesti nimic rau daca il bei si iti place. Dar nu e asa bun ca laptele natural.

| AvakinAndrei a răspuns (pentru Lioana):

Este tot lapte natural. Dacă nu stiai "laptele praf" este făcut din lapte fiert pana se face ca niște coji si dat prin blender.

| Lioana a răspuns (pentru AvakinAndrei):

Nu stiu din ce e facut laptele praf dar categoric are alt gust decat laptele obisnuit, unul care mie personal nu imi place.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Instant din soia.

| Yuoia a răspuns:

Da. Dar cel din comert, nu din farmacii.
De altfel, mult lapte din comert este din lapte praf.

| haileewatson a răspuns:

Da nu are nicio problema, insa nu stiu de ce ai vrea sa bei lapte praf ca si adult?

| Kaonashii explică (pentru haileewatson):

De ce ai vrea sa bei lapte de migdale, ovaz, soia?

| haileewatson a răspuns (pentru Kaonashii):

E foarte bun la gust si e sanatos. De exemplu e o alternativa la lapte care poate fi folosita in orice instanta: cu cereale, cafea, smoothies, chiar si mancare (smantana vegetala). Nu contine hormonii din laptele de vaca care iti pot provoca acnee sau alte chestii, si nici lactoza care iti poate provoca indigestie. Este un produs pentru care nu e nevoie sa abuzezi animale ca sa-l obtii, si nici sa poluezi planeta prin gaz metan & alte deseuri din fermele de animale. De asemenea, unele feluri de lapte vegetal sunt mai slabe caloric si are diverse vitamine. Si nici nu contine grasimi saturate (aflate in toate produsele animale) pe care daca le mananci in exces dauneaza sanatatii, si contribuie la boli cardiovasculare sau obezitate.

| Kaonashii explică (pentru haileewatson):

Eu le-am incercat si mi s-a facut greata dupa 10 minute in special de la soia si ovaz

| iulia0514 a răspuns:

Normal ca este bun eu am rămas cu 5 cuti după ce fiimi-o o decis ca nu mai dorește lapte și l-am folosit la diferite deserturi in special la ciocolată de casă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, doar e lapte, ce mama naibi intrebare mai e si asta?

| Kaonashii explică (pentru anonim_4396):

O intrebare ca toate celelalte intrebari.

| sweetys a răspuns:

Exista lapte praf care se foloseste pentru prajituri, cel pentru sugari are adaugati nutrientii de care are nevoie bebe sa se dezvolte normal.

| AvakinAndrei a răspuns:

Normal, este bun pentru toată lumea! Laptele praf este folosit pentru a face lapte in cazul in care nu ai lapte in casa.

| Kaonashii explică (pentru AvakinAndrei):

Chestia e ca aud pe toata lumea cu lapte de migdale, ovaz, soia
Dar lapte praf niciodata

| VulpoiulFoxy a răspuns:

Nu, in nici un caz, e mortal persoanelor adulte sa consume lapte praf, poti sa te transformi in fazan daca consumi un pahar

| AvakinAndrei a răspuns (pentru VulpoiulFoxy):

Este doar o intrebare! Nu trebuie sa te manifești așa.