| raz0000001 a întrebat:

Le tot spun părinților să mă duca la doctor de câțiva ani în scopul tratării unei probleme estetice pe care o am și pe care o țin ascunsa de când sunt mic, și gen, a devenit super enervant și chiar nu pot sa o accept. E enervant când trebuie să îți iei fiecare haina să maschezi "problema", pentru alții probabil nu e nimic, dar pe mine mă face să mă simt super prost, și să îmi scadă încrederea de sine super mult. E mai mult psihologic. Oricum, cum ii fac sa mă ducă la doctor? Ideea e că nu vor, deci pur și simplu nu vor, doar râd când le zic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Crezi ca problema se rezuma doar la a merge la doctor și atât?
Îți spun eu, intervențiile estetice sunt foarte scumpe, 100 euro doar ca sa îți scoți o aluniță, sa nu mai vorbim de altele.
Totuși nu ai specificat ce problema vrei sa rezolvi.
Eu sincer mi-as duce copilul dacă ar avea un complex foarte cu care i-ar fi greu sa trăiască, dar dacă as avea și bani.
Părinții tai nu înțeleg cât de serioasă e problema (dacă e serioasa) și de aia rad, poate pentru ca nici tu nu le arați asta, nu te arați afectat.

| Catrice a răspuns:

Strange bani și fă-ți un tatuaj sa acoperi.

| aXy99 a răspuns:

Ce problema ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te singur

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Da ce ai

| 0k8 a răspuns:

Depinde ce fel de problema e... nu ai specificat