| Eyona a întrebat:

Liniuta de la buric in jos care este un simptom al sarcinii poate sa insemne si altceva? Nu am avut niciun contact sexual vreodata si am citit undeva ca determina schimbari hormonale, dar stiti cumva de la ce poate aparea in afara de cazul de sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Liniuta de la buric in jos NU este simptom de nimic si nici nu inseamna nimic, nedeterminand nici o schimbare hormonale.
Este pur si simplu o liniuta "estetica" si atat. Toti o avem, mai mult sau mai putin vizibila, dar fara sa ne doara si fara sa insemne nimic.

| Eyona explică (pentru Violleta2022):

Aaa deci nu determina nimic neaparat? eu am observat-o recent si la mine este putin maronie dar am citit ca se numeste,, linea neagra" si ca apare in a 4 a luna cand esti insarcinata si nu stiam daca poate sa fie si de la altceva.

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu-i musai sa apara, fiecare femeie este diferita si nu este ca aceleasi simptome sa apara la toate femeile care sunt insarcinate.