| Geo_4096 a întrebat:

M`am apucat de facut exercitii ca sa mai slabesc putin dar eu vroiam sa slabesc decat la burtica dar din pacate am slabit si la picioare si nu`mi place. Ce exercitii sa fac ca sa`mi intaresc muscularura la picioare pentru ca nu vreau sa am picioarele prea slabe.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Nicole a răspuns:

Salut, poti merge la bazin sau sa faci exercitii pentru pres, genoflexiuni...

Geo, te rog fii amabila si spune-mi cum ai slabit la picioare.

Contacteaza`ma :*

| Roxanne_4260 a răspuns:

Dă-te pe bicicletă sau urcă scări. Multe scări.

| FriendsShow a răspuns:

Deci stai asa pe o parte si ridici picioarele alergi ff mult... vrea 5 seri a cate 10 genoflexiuni inainte de masa ca dupa...cam atat dar fa zilnic nu cand ai chef

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai slabit la burtica? :d

| alesaro a răspuns:

Ai pierdut din masa musculara probabil. Trebuie sa mananci sanatos, echilibrat, sportul singur nu ajuta. Intra si pe http://www.SlabescUsor.ro si vezi detalii

| NaS_4744 a răspuns:

Apuca-te de alergat, cel mai sanatos.Tonifiezi picioarele, abdomenul, arzi si un pic din grasime, purificarea plamanilor, ajutarea circulatiei sanguine etc.Cum spun si cei de deasupra, baga si multe scari. Daca esti din bucuresti du-te si alearga in carol, da cateva ture de parc dupa care baga scarile din centru, urca-le cat de cat rapid, iar la coborare putin mai lejer.