| bogdannn114 a întrebat:

M-am infometat 4 zile sa slabesc un kg si in 2 zile am inceput sa mananc putin mai mult punand 2kglaughing) pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este greseala care o face toata lumea, se infometeaza si cand incepe sa manance, pun dublu la loc.
De aceea esti sfatuit de nutritionisti sa nu te infometezi, dar sa mananci portii foarte mici, cate 4-5 pe zi si sa faci foarte mult sport, fiindca doar atunci metabolimul tau nu mai intra in panica, dar arde, primind hrana de mai multe ori pe zi, nu-si mai face depozite, asimiland tot ce mananci.
ia-o cu incetul: 4-5 mese pe zi: dar nu mai mult de 1 ou la o masa, 2 feliute de ham cu 1 frunza de salata verde la alta masa, si tot asa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca te ai îngrășat. Metabolismul tau fara mancare a încetat sa mai proceseze ce primeste. Cand a primit iar nu a mai procesat nimic si totul s-a depus. Nu se slabeste prin infometare.