| Loredana_1939 a întrebat:

M-am ingrasat destul de mult in ultima perioada. Probabil e si pe fond de stres. am si un mic chist pe tiroida, dar cica nu ar fi activ ca sa imi produca dereglari. Am facut ditamai burta, celulita, fundul lat, picioare groase si nu mai suport sa ma vad asa. Eram destul de slabuta. am incercat si cu pastila de slabit, am luat-o a doua oara, prima oara am luat-o acum 3 ani si am slabit 10 kg, iar acum doar 1 kg, dupa care am inceput sa ma ingras si sa nu ma mai opresc din ingrasat, chiar daca nu mancam excesiv, ba chiar mai putin decat inainte, merg si la sala, fac si sauna si sa masaj, mananc mai mult salate si tot nu slabescsad Va rog ajutati-ma! Dati-mi niste sfaturi sau niste diete sau nu stiu. niste solutii sa slabesc! Sunt disperata! Va multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Sărut mîna ce vîrstă ai ce înălțime, și cîte kg? Pentru a slăbi controlat trebuie consultat un nutriționist, și doar el poate să î ți alcătuiască o dietă corespunzătoare, că altfel poți da în alte chestii, cu pastile luate aiurea după ureche.

| FloareDeColt_1777 a răspuns:

Iti trebuie un program personalizat si supravegherea unui specialist. Te pot ajuta. Lasa-mi un mesaj privat si vom stabili cum sa te ajut.

| RoxanaGhost a răspuns:

Lasă pastilele în exces,că unei prietene de a mea începuse să-i cadă părul de la ele, pentru că lua în exces.Un remediu poate fi ceaiul verde big grin Dar cel mai bine e să te ţii de sport, fitness, aerobic, să mânci fructe şi legume etc...

| NeWebMaster a răspuns:

Http://www.dietafulger.com/... carte aia e geniala... efecte 100%
Sau incearca urmatoarea faza:
Subconstientul tau e programat in felul urmator:
Mananci mai mult - te ingrasi
Mananci mai putin - slabesti
Deci ia niste pastile, si incepe sa iei direct, multe, si apoi treptat, tot scade numarul lor, si vei vedea ca slabesti...

| Loredana_1939 explică:

Cartea aceea dieta fulger chiar functioneaza? Slabesti repede si cat ai nevoie fara sa te ingrasi dupa ce termini dieta?

| dana17 a răspuns:

Buna si eu te pot ajuta cu masaj si reflexoterapie.foarte rezonabil