| frum a întrebat:

M-am ingrasat tare, lucrez mult la birou. Am 84 kg la 1.70 m inaltime. Cum ati reusit sa scapati de multe kilograme rapid? In cat timp si de cate kilograme ati scapat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Buna te sfatuiesc sa faci cat mai multa miscare si sa tii un regim alimentar. Iti mai dau un point. Pe stomacul gol bea apa fiarta cu ghimbir si lamaie. Pe mine m-a ajutat.

| AndaAlexandra a răspuns:

Slăbitul in grabă este cea mai mare proatie. Și eu mi-aș dori sa mă pun noaptea în pat și dimineata sa mă trezesc slaba. Dar nu se poate. In plus daca ajungi sa slăbești rapid vei pune și mai rapid înapoi pe tine. Cel mai indicat e să slăbești puțin câte puțin. Deci atunci când vrei să slăbești trebuie sa ai, in primul rand, răbdare, sa îți găsești o motivație și să nu renunți până nu ajungi exact acolo unde îți dorești.
Și eu lucrez mult la birou și stau mult pe scaun, așa că am decis sa fac și eu ceva in sensul asta. Mi-am propus sa nu mai mănânc după ora șase și pe lângă asta mai fac și înot, doua ore pe săptămână. Au trecut deja două luni, am slăbit aproape 7 kg și încă nu am de gând să mă opresc.
Ar trebui sa te gândești la ceva bun pentru tine. Eu urăsc să merg la sala, dar iubesc înotul și puțină mișcare e binevenita oricând. Pe langa asta, fiecare corp este diferit, din motivul asta nu toate dietele dau rezultate la fel.