| Popa_George_1996_u2Sd a întrebat:

M-am lasat de fumat de curand, am cam 36 de zile de cand nu m-am mai atins de o tigara si ma simt ciudat. Parca nu sunt eu, parca nu mai stiu ce e cu mine. A mai trait cineva senzatia asta, ce se poate face? Nu reusesc sa ma regasesc. Am senzatia ca daca trag 2 fumuri ma trezesc, imi dau seama la loc ce e cu mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lipsa de tutun si ala e drog, continua sa rezisti pana te obisnuiesti

| Ineys a răspuns:

Gaseste ceva care sa te tina ocupat. Asa o sa uiti de nevoia de a trage acele 2 fumuri.
Nu cred ca se intampla in timpul unei activitati captivante/solicitante, etc. Cred ca se intampla cand stai degeaba si visezi la nemurirea sufletului, asa-i?

| Popa_George_1996_u2Sd explică (pentru Ineys):

Nu, mai mereu ma simt asa.

| Ineys a răspuns (pentru Popa_George_1996_u2Sd):

De cand te simti asa si de ce crezi ca este din cauza tigarilor?
Cand te-ai lasat, a doua zi sau la cateva zile dupa te-ai simtit la fel?
Poate esti stresat din anumite cauze si inainte scaparea de stres era tigara. Acum ca te-ai lasat, trebuie sa incerci sa gasesti alte modalitati de a trece peste asta.
Daca nu ai fumat 36 de zile vointa inseamna ca ai, dar poate nu-i suficient. Incearca sa vorbesti cu un psiholog daca nu-ti trece starea asta in 1 saptamana, 2.