| Ungur_Claudiu_Dinu_1977 a întrebat:

M-am lasat de fumat si am inceput sa ma ingras in 5 saptamani m-am ingrasat 5 sau 6 kg si mananc la fel ca inainte doar ca am pofta si mai fac si sport. de ce ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca tigarile contin diferite substante otravitoare si cat timp fumezi e ca si cum ai lua mici cantitati de otrava, care nu te omoara, dar care obliga organismul sa o inactiveze si sa-i faca fata. In clipa in care nu mai iei otrava, organismul a incepe sa functioneze bine si va consuma mai putine calorii.

| doctoressa a răspuns:

Cel mai probabil ai impresia ca mananci la fel. Sigur nu ai capatat obiceiul de rontai ceva sau de a bea sucuri in locul fumatului. Lasatul de fumat in sine nu ingrasa, totul tine de alimentatie. http://www.i-medic.ro/......sevrajului