| BogdanKoleea a întrebat:

M-am scobit in nas in timp ce eram in pat intins si din greseala a cazut o biluta in nara dreapta, ce se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Ai gustat-o? ia vezi din ce material este poate este o perla.

| Feri5 a răspuns:

Te poți asfixia, mai mult ca sigur.

Pune pe cineva să te așeze în picioare cu gâtul aplecat în jos (și spatele, eventual) și să-ți dea cu palma pe spate, poate o să iasă.

Dar du-te la spital. Cheamă ambulanța, în caz că bila nu iasă.

| Feri5 a răspuns:

În caz că nu iasă, bila ajunge în plămâni și o să ai foarte mari probleme.

De aceea, chiar acum du-te la spital.

| BogdanKoleea explică (pentru Feri5):

Ce sa mai iasa. s-a dus direct, nici nu am simtit, nu am avut timp sa fac nimic, problema e ca nu stiu pana unde s-a dus, eu ma simt bine, e ca si cum nu s-a fi intamplat nimic. Nu cred ca e asa grav, ce zici?

| Feri5 a răspuns (pentru BogdanKoleea):

Dacă te simți bine, mai așteaptă. S-ar putea să iasă prin scaun. Dacă după vreo câteva zile apar probleme, mergi la medic.

Răspuns utilizator avertizat