| 2420 a întrebat:

M-am stricat la stomac de marți dimineață încoace și nu îmi trece deloc.

Ce sfaturi rapide ați avea pentru a putea depăși acest moment neplăcut și de a reveni la normal măcar de luni încolo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum ai putut sa stai atatea zile fara sa iei o pastila ceva?
Mergi la farmacie si cumpara imodium!
Ia una si mananca mancare solida, daca nu trece dupa cateva ore mai iei o pastila.
Nu abuza de aceste pastile sa iei maxim doua intr-o zi!
Daca nu trece cu imodium atunci e de alta natura (infectioasa) si trebuie fie luat furazolidon, fie mers la medicul de familie!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ia două pastile de imodium odată si o sa i ti treaca

| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fi o enterocolita si ai avea nevoie de antibiotice si medicatie specifica, ca sa o repari.
Te sfatuiesc sa mergi la medicul de familie si vei primi medicatia necesara cand si sfaturile corecte de mancat pe urmataorele zile sau saptamani.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Mananca orez simplu, banane, paine prajita, bea ceai de menta si mergi la farmacie sa iti recomanda niste pastile. La mine functioneaza Imodium. Pe langa asta, ti-ar trebui si niste saruri de rehidratare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Furazoridon, un probiotic

| lamasanustefan a răspuns:

In primul rand. Ce ai mancat...sau baut?