| anonim_4396 a întrebat:

Ma cam doare in diferite zone prin cutia toracica gen in partea stanga, dreapta, osul de la piept de langa gat. Durerile tin cam 5 secunde si le am in diferite momente. Am facut ekg acum o luna si mi s-a spus ca inima e perfect normala(sunt cam cocosat si fac sport de contact). Pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fumezi sau vapezi cumva?
Par a fii probleme legate de respiratie si plamani, odata ce doare in cutia toracica.
Recomand un xRay la plamani!

| mjynhgfbvdc a răspuns (pentru Violleta2022):

Am facut acum un an. Sunt si cocosat, ma gandesc ca e de la postura ca stau mult in pat cocosat plus ca sunt si anxios si ma mai gandesc. Durerile nu sunt tari, sunt mici dureri de cateva secunde

| Violleta2022 a răspuns (pentru mjynhgfbvdc):

Te mai intreb oadata: FUMEZI sau VAPEZI?

Eu nu te-am intrebat daca ai facut raze anul trecutm, eu te-am intrebat daca fumezi sau vapezi ACUM!

| Violleta2022 a răspuns:

Plamanii pot fi afectati si dupa 2-3 luni de fumat sau vapat!
iar razele facute acum 1 an cand nu fumai sau vapai, nu aveau cum sa detecteze plamanii care s-au imbolanvit de curand si ti-au dat aceste dureri, de curand.

| mjynhgfbvdc a răspuns (pentru Violleta2022):

Am vapat putin acum ceva timp

| sierra1 a răspuns:

"Ma cam doare in diferite zone prin cutia toracica... osul de la piept de langa gat...Pareri?"

ori ești mutant ori habar n-ai să scrii

| Freya1 a răspuns:

Încearcă și un ortoped sa îți facă măcar o radiografie la coloana.Eu aveam dureri de genul asta din cauza coloanei, iar cu timpul au apărut și în zona lombara si pe picior.

Când mi-a debutat problema cu spatele, am avut niște dureri în partea stânga foarte intepatoare ce nu ma lăsau sa respir sau sa ma mișc.Am crezut ca e infarct, dar de fapt era de la spate.