| anonim_4396 a întrebat:

Ma cam ingrijoreaza starea mea fiziologica! Ciclul nu-mi este deloc regulat. Deci, in luna septembrie a fost de pe 12 pana pe 15; in luna octombrie a fost de pe 12 pana pe 16; in noiembrie a fost de pe 14 pana pe 20; in decembrie a fost de pe 21 pana pe 27; in ianuarie nu a fost dar in februarie mi-a venit pe 2. Prima data mi-a venit la 12 ani (acum merg pe 16). Am sanse sa devina regulat sau trebuie sa plec la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Estera123 a răspuns:

Semintele de in sunt bune pentru reglarea menstruatiei. Stai linistita si nu crede in povestile alea cu 'se regleaza in 2 ani' sau 'se regleaza pana la 18 ani'. Fiecare fata are corpul diferit, si evident, menstruatia diferita. La mine se reglase intr-un timp, apoi iar s-a dereglat. Singurele 'medicamente' pe care ti le va da dr pentru reglarea menstruatiei vor fi anticonceptionalele, si nu te sfatuiesc sa iei de la varsta asta, mai ales ca nu ti-ai inceput viata sexuala.

| anamaria0974 a răspuns:

Parerea mea ar fa sa consulti un medic deoarece ciclu se reguleaza dupa maxim 2 ani si tie nu iti vine deloc normalwinking

| Anna1999 a răspuns:

La fel e si la mine, nu este regulat. sa stii ca, conteaza foarte mult alimentatia, am observat asta pe pielea mea! este enervant sa nu ai o data fixa dar...suntem fete mai avem si de suferit happy FUNDA?

| Anna1999 a răspuns (pentru Anna1999):

P.S. manaca cat mai sanatos! Si nu bea prea multe sucuri