| foreverme9500 a întrebat:

Ma confrunt cu atacuri de panica și cu insomnii. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| carminalaura18 a răspuns:

Bună!
Îți recomand să consulți medicul pentru asta, dacă este o problemă de natură medicală, cu siguranță te vor ajuta niște pastile de relaxare, însă ai putea încerca să mergi la psiholog, toate aceste lucruri se poate să provină din cauza unor situații mai dificile din viața ta. Multă sănătate!

| foreverme9500 explică (pentru carminalaura18):

Iau și pastile. Problema este ca tatăl meu este în spital. De aici a pornit tot la mine.

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cum se manifestă acele "atacuri de panica"?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dietă vegană.

| Lukasssz a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la psihiatru!

| foreverme9500 explică (pentru Lukasssz):

Mulțumesc dar nu de psihiatru am nevoie eu

| Simpatic a răspuns (pentru foreverme9500):

Asa este parerea ta, insomnia si atacurile de panica ce iti sugereaza? unde crezi tu ca ar trebui sa mergi? la preot, la psiholog sau la psihiatru? lasa prejudecatile si ce citesti pe internet, de psihicul uman se ocupa psihiatrul nimeni altcineva asa cum inima este domeniul cardiologului!

| foreverme9500 explică (pentru Simpatic):

Nu o sa stau sa înșir problemele care le am. O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roagă-te.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Rugaciunile fara un tratament adecvat nu sunt de ajutor pe masurawinking
Si preotii spun pe langa post si rugaciune cand ai o boala mergi la medic!
Sectantii spun ne vindecam doar din rugaciune, ceea ce nu e corect! Sectantii nu apeleaza la medici nici cand au nevoie urgenta de sange de exemplu, in cazul hemoragiei.
Si Dzeu a lasat medicii pentru ca au un scop, la fel cum si boala are un scop in sine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Și atunci eu cum am fost vindecată de Dumnezeu fără pastile? Și mulți alții, chiar pe care îi cunosc?

Persoanal, nu sunt împotriva pastilelor, însă știu că am un Dumnezeu mai puternic decât orice medicament.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai fost vindeca, fabulezi happy hipertiroidism-ul nu se poate vindeca, nici cu ajutorul a 100 de zei fictivi. Și nici anxietatea nu ți s-o vindecat, emoțiile. Nu ți s-a vindecat nimic, tu stai în casa toată ziua și de aia crezi ca te ai vindecatwinking

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur pentru tine, insa unii nu sunt asa norocosi asa ca apeleaza la medici

| diabetzaharat a răspuns:

De ce ai atacuri de panica si insomnii? cine/ce te streseaza?