| carciumix a întrebat:

Ma deranjeaza foarte tare betisoarele de curatare a urechilor, nu exista si alta metoda de a curata urechile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kitiku a răspuns:

Da, e audispray la care nu se justifica pretul sau ai alte alternative : ceratis picaturi, a-cerumen doze cu picaturi sau dupa fiecare dus la care ti-a intrat apa in urechi sa folosesti prosopul in care ti-ai introdus un deget. succes

4 răspunsuri:
| DenissaDeea a răspuns:

Da gasesti la farmacie mai nou aparut un spray pentru curatare in urechi.

| Simon a răspuns:

Daca te deranjeaza betisoarele incearca sa te speli cu apa si sa te stergi cu un servetel (foloseste degetul mic tongue). Curatati bine urechile la exterior

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Betisoarele de curatare a urechilor se folosesc doar pentru. curatarea pavilionului urechii.canalul auditiv nu se curata, nu se introduce vata sau altceva, cerumenul are rolul de a apara urechea medie. daca totusi apare in exces [chiar din cauza betisoarelor] trebuie sa te prezinti la madicul orl-ist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Audispray nu justifica pretul pentru ca i se face reclama la tv si trebuie sa isi acopere costurile de productie, csturile de publicitate s sa faca si profit bun daca tot fac reclama nationala. Poate mai scade in timp.