| Dilibache a întrebat:

Ma doar ingrozitor mana dreapta de 2-3luni si chiar nu stiu de la ce e, chiar acolo de unde iti ia sange, la mijlocul mainii
Mana e putin contractata sau ceva
Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Cred ca ai un tendon ceva intins, cauta sa folosesti mai deloc acea mana, si baga geata intr-o punga de aia cu zip si tine-o acolo unde te doare, dara tine-o asa pana se face locu ala de nul mai simti, La inceput nu prea poti dara cauta sa faci sau sa te gandesti la altceva, deci gheata tinuta acolo cate sa zic 20 min pe zi si din prima zi o sa vezi ca te lasa.Chestia este ca dupa daca solicti mana, iar se va intampla.Cel mai bine ar fi sa intrebi un medic, daca ar fi sa tio imobilizeze cumva, ceva stiu si eu un bandaj, sau eventual ghips.Cel mai bine este repaos total cu ghips atunci ceara ca nu ai incotro si n-o sa mai poti misca mana, stie el doctoru cum sta treaba

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg cum poti sta cu durere de atata timp fara sa mergi la medic, dar in fine, e posibil sa fii facut efort mai mult si sa soliciti zona aia?

| rapp2020 a răspuns:

Pai eu nu inteleg de ce nu mergi la doctorlaughing