| Tourniquet a întrebat:

Ma doare burta, putin capul, si imi cam vine sa vomit. straight face Mi-a venti si azi menstruatia. s-ar putea sa fie ceva?thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un ceai de muşeţel, o sticluţă de apă caldă pe burtică şi dacă nu cedează durerea de cap şi senzaţia de vomă un algocalmin fiolă şi o tabletă de metroclopramid.
Evită frigul şi băile.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cred ca din cauza ca ti-a venit ciclul te simti asa.

cami
| cami a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel, nu trebuie sa te ingrijorezi.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt dureri ale menstruatiei. O pastiluta de algocalmin si niste picaturi (cu apa) de metroclopramid te va ajuta.
Durerile sunt mai mari atunci cand stai pe loc. Asa ca incearca sa faci putina miscare ( nu sa alergi, nici sa depui efort, doar sa te plimbi in aer curat happy )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelasi lucru patesc si eu nu e ceva de speriat ia un piafen si iti trece

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi esti adult copil ca eu sunt doctor da-mi add in lista ta pe savinalexandrucristian@yahoo.om

| alexandru1234 a răspuns:

Zi esti adult copil ca eu sunt doctor dami add in lista ta pe savinalexandrucristian@yahoo.om