| Done_Mihai_1994 a întrebat:

Mă doare capul din cauză că am băut 2 cafele, sunt la munca și n-am de unde sa iau pastile, ce este de făcut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Molusca a răspuns:

Durerea de cap nu apare doar din cauza cafelei, dar aceasta se numără printre factorii cauzatori ai durerii de cap.
Încercați să beți doar o cafea pe zi!
Cereți unui coleg sau unei colege o pastilă pentru durerea dumneavoastră de cap!
Am pățit la fel ca dumneavoastră, mi-a dat o colegă o pastilă de dureri de cap.
Ca să evitați astfel de neplăceri trebuie să vă cumpărați pastile și să vi-le luați la muncă. Sper că v-am ajutat!

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" doare capul...ce este de făcut?"

cere-te acasă azi, nu dai randament!

| doctorandus a răspuns:

La 27 ani te doare capul ca ai baut doua cafele? Doar nu esti copil mic!

| Done_Mihai_1994 explică (pentru doctorandus):

Da îmi aduce cineva o pastila acum mai ales că am și mâncat mai devreme

| Panamax a răspuns:

Eu beau si 7 cafele si nu ma doare capul.
Cauta motivul in alta parte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea apa

| GusticelMititel a răspuns:

Cred ca de la munca te doare capul nu de la 2 cafelute laughing

| GusticelMititel a răspuns:

Mananca ceva si bea niste apa, sa se mai dizolve din cafeaua aia