| Adda9918 a întrebat:

Ma doare capul foarte tare atat in fata cat si in spate.(tot capul, dar mai mult in spate) Mai ales cand înghit, mestec, tusesc, stranut. E o durere continuă. Si de gat si de cap. Uneori mai mare, alteori suportabila. Stiti cumva de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Namaparissia a răspuns:

Pot fi mai multe motive.In primul rand orice boala minora ori grava incepe cu dureri de cap.In cazul tau avand in vedere ca tusesti si te doare cand inghiti e clar ca ai o raceala destul de puternica.Ar trebui sa consulti medicul si sa iti dea antibiotic deoarece raceala netratata aduce complicatii si pariez pe cat vrei ca o sa faci puroi in gat daca e insuportabil cand inghiti. Cele mai bune pastile de gat pe care le am luat si eu suntbig grinecasept

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai racit, durerile de cap pot indica si o sinuzită, mergi la medicul de familie sa te consulte si sa ti dea reteta, ce varsta ai? Esti fată? Sănătate multă.

| liliana77any a răspuns:

Poate te-a luat raceala.