Întrebare recomandată | Razvanlook a întrebat:

Ma doare daca imi pun aprat dentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CleanHeart a răspuns:

Nu, nu simti nimic si eu mi-am pus.

| Samariteanul a răspuns:

Nu e vorba de durerea pe care ti-o va provoca cand ti-l vei pune(nu va fi prea dureros), insa e vorba de disconfortul pe care-l vei simti in aproape fiecare minut...

| Knu a răspuns:

Nu, dar va fi incomod pana te vei obisnui cu el.

| daianadya25 a răspuns:

Cand til pune nu simti nimic dar dupa acea timp de 2-3 zile te vor durea dinti

| dumitrash a răspuns:

Nu simti nimic. Eu am avut cand aveam 10 ani si deloc nu m-a durut.

| Vladonix a răspuns:

Cand il pui nu te doare, dar o sa fie incomod pana te obisnuiesti. Vorbitul va fi mai greu putin si atat. Este un singur moment cand te doare, cand il dai jos dupa mai mult timp, dar tine doar cateva minute. In comentariul meu m-am referit la un aparat pe care il dai jos si il pui cand vrei, in legatura cu cel fix nu am experienta dar nu ar trebui sa te doara nici in cazul ala.