| Sara2 a întrebat:

Mă doare de 3 săptămâni coasta stângă, parcă o simt strâmbă. Noaptea nu pot dormi decât cu fața în sus, dacă dorm pe o parte mă deranjează coasta foarte tare. Ce remedii îmi dați? Momentan medicul de familie e aglomerat și nu mă poate primi. Cum pot calma durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De 3 saptamani nu te poate primi medicul de familie?
Mergi la spital si-ti fa radiografie, ca poate fii o coasta rupta, ori poate fii splina ori ficatul marite, ca si acelea dor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă până acum nu te-a durut și a început să te doară, inseamnă că ai forțat-o. Masaj și gimnastică.

| gabicoo a răspuns:

Adam a avut o problemă cu una din coaste și așa a apărut Eva! Ai grijă! Că nu putem ști ce iese din asta!
laughing

| dinaprilie a răspuns:

Coasta stanga? Ai vreo 5-6-7.
Medicul de familie iti poate da doar o trimitere catre alt doctor. Daca e de os va trebuii sa faci radiografie, operatie ( poate ), ghips. Daca e de muschi cam orice antiinflamator ( crema sau gel sau pastile gen ibuprofen ) ar putea ajuta.