| sweetlarysa a întrebat:

Ma doare o masea foarte tare ce pastile as putea lua pentru calmare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Ketorol,e antiinflamator

| Empathizer a răspuns:

Diclofenacul e regele durerilor de dinti! 1 cp. de 50 mg de 2 - 3 ori pe zi (daca ai peste 12 ani).

| Anonima264 a răspuns:

Paracetamol...Dar eu ti-as recomanda sa mergi la dentist.

| Mefist0 a răspuns:

Nurofen, dar dupa un timp durerea poate reaparea.

| TeIubescSiGata a răspuns:

Poti lua nurofen sau paracetamol.