| RealKing01 a întrebat:

Ma doare obrazul drept adica maxilarul, de la ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. O măsea. 2. Ai mestecat ceva tare și ai forțat un nerv de la un mușchi. 3. O migrenă durere pe jumătate de craniu. 4. O infecție în zona ORL care se manifestă astfel.

Răspuns utilizator avertizat
| Mirae a răspuns:

Și pe mine m-a durut, iar după câteva zile, mi s-a mutat durerea la ureche. Doctorul mi-a spus că răcisem la urechi, dar s-ar putea și să fie de la un dinte cariat sau de la o măsea care îți crește.