| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare piciorul drept in spatele genunchiului adica pe partea pe spate unde se afla genunchiului. Ce as putea sa fac? Sau ce as avea. Mai mult ma doare cand merg, iar cand alerg nu ma doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai cazut jos acuma cateva zile ai dat cu genunchiul de ceva?

| andrei1237 a răspuns:

Vei vedea ca iti va trece in cateva zile.Este o problema din cauza vremii sau probabil te-ai lovit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai am facut niste lucruri am sarit coarda duminica trecuta dar nu cred ca a cauzat asta si am sarit odata 2 sau 3 trepte pe scari dar am aterizat in picioare. Sunt ingrijorata sa nu am o entorsa sau sa-mi fi luxat piciorul ma doare de miercuri in zona genunchiului l-am infasurat intr-o fasa elastica si mi-am dat cu alifie diflex. Nu am mai patit lucurl asta. Nu stiu ce e ca nu am facut cine stie ce lucru incat sa-l luxesez doamne fereste!

| Florinaa123 a răspuns:

Probabil este o problema reumatica. Si pe mine ma doare exact la fel, dar folosesc o crema si imi trece imediat ce o aplic si masez putin. happy

| Tomoiagă_Răzvan_1997 a răspuns:

Posibil ca de la efort prea mare sa iti fii intins tendonul.Asteapta 1-2 zii si daca nu trece du-te la doctor.

| chiriches15 a răspuns:

Eu spun ca aceasta durere este din cauza vreamii sau nu ai nimic