| Sara2 a întrebat:

Ma doare șoldul de 1 an și 2 luni, am fost la doctor, mi-a făcut injecții de infiltrație, dar nu mi-a trecut. Nu mi-au pus nici diagnostic exact ce am. De câteva zile a început să-mi amorțească ușor talpa piciorului. Sunt foarte îngrijorată. Durerile de șold nu le mai calmează nici pastilele, iar talpa îmi amorțește. Am sunat medicul de familie dar mi s-a zis de la recepție că nu poate lua legătura cu mine pana luni. I-am zis că e urgent și i-am pov problema mea. Ce să fac? Unde să apelez? Pentru că nu îmi mai calmeaza durerile nici pastilele nici cremele. O fi grav ce am? Am cam insistat cu problema asta la medici, de mai bine de 1 an se mișcă foarte greu, iar durerile mele tot cresc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Știu un lucru: când un medic nu te face bine, te duci la altul.

| armiaso a răspuns:

E posibil sa fie nervul sciatic avand in vedere ca radiaza in talpa, trebuie sa mergi la un kinetoterapeut / fizioterapeut pentru un consult, iti va da intinderi pentru detensionarea musculaturii din zona respectiva, de obicei tensiunea musculara face presiune pe nervul sciatic.