| RoxanaY a întrebat:

Ma doare sub burta de doua zile. Nu e asa zisa problema de fete. Mi s-a mai intamplat si mi-a trecut dupa cateva zile. Nu stiu din ce cauza ma doare, dar cred ca este de la flotari. Acum doua zile a trebuit sa dam o proba la sport care consta in a face 11 flotari. De atunci am facut si febra musculara. Cand rad, cand apas in acel loc, cand tusedc, cand fac anumite miscari etc. ma doare. Este posibil ca si durerea aceea sa fie de la febra musculara? Este posibil sa fi facut febra musculara la muschii burtii?
Vreau seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deyne a răspuns:

Sigur e febra musculara. Fa dusuri fierbinti pentru relaxarea muschilor. O sa treaca in cateva zile. Daca durerea persista, te sfatuiesc sa consulti un medic.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si pentru atat lucru ai venit sa scrii aici?
De ce nu-i spui mamei?
Poate ai nevoie sa mergi la toaleta si dupa ce te usurezi nu te mai doare burta.

| Daniel9988 a răspuns:

Daca s-a intamplat dupa efort poti sa ai hernie.Mergi si fa o ecografie...

| Ivy86 a răspuns:

Vezi sa nu fie vorba de apendicita. Sa fii atenta dacă faci febra sau ai vreo stare da rău.
S-ar putea dacă nu sa fi răcit la ovare și asta trece ușor dacă ai grija sa te îmbraci mai bine. Dacă te doare tare mai bine te duci la un doctor.

| Lulalulalu a răspuns:

Cel mai probabil ai răcit la ovare.Imbraca-te bine, stai în patura, și când te mai doare, ia un NoSpa. Dacă nu îți trece eu zc sa mergi la doctor