| ionel1976 a întrebat:

Ma doare tare in zona lombara si un pic piciorul solutii?//

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Un consult,eventual un RMN lombar ca sa vezi daca nu-i hernie de disc.
Daca te doare si piciorul putin poate fi asociata si o radiculita, adica o afectare a nervisorului care trece pe acolo.
In orice caz, antiinflamatorii daca nu ai probleme cu stomacul, decontracturant muscular, si vitamine din grupul B care refac nervisorul. happy

| T0T a răspuns:

Cea mai buna solutie ti-o va da medicul.

| IoanaPsy a răspuns:

Consult medical. Si kinetoterapie.

| Rollin_Rollin_1988 a răspuns:

Ai depus ceva mai mult efort in ultimul timp? Sau nu prea ai dormit in ultima vreme? Si asta e o cauza.