| Ae1 a întrebat:

Ma doare tare mana dreaptă, intre umor si cot, chiar partea unde se fac vaccinurile (ca si reper). Parca simt si o umflatura mica.O durere, mai mult ca junghiurile, constantă, are momente cand se ameliorează dar nu dispare. As vrea sa stiu daca a mai patit cineva asa ceva sunt foarte speriat. O sa ajung si la medic abia peste 2 săptămâni asa am prins programe ..mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te speria din atata lucru de nimic, fiindca nu ai organe vitale pe antebrat sa ti se poata imtampal ceva rau sau grav.
Acolo este un muschi, care doare din cauza unui efort fizic pe care l-ai facut recent, probabil ridicat sau intindere de la sport sau rasucit din neatentie, ori incordat bratul, sau poate te-ai lovit si nu ai ai dat importanta.
Ia un paracetamol SAU ibuprofen si va trece (nu impreuna).
Hai cu sanatate!

| doctorandus a răspuns:

Dap și eu mi-am întins mâna prea mult sau am luxat umărul în somn și mă doare. Trece.

| ClaudiuMotanul a răspuns:

Dat fiind ca este în zona mușchiului ar putea fi o întindere a mușchiului sau o ruptura de mușchi, nu te speria pentru ca este tratabila.