| hatzul a întrebat:

Mă dor muschii de mor. Ce pot să iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Daca te dor din cauza unui exercitiu fizic prea intens, fa in continuare miscare care sa solicite moderat muschii afectati. Ia o aspirina (combate doar senzatia de durere, dar nu aduce fibra musculara la normalitate). Dusuri reci (in niciun caz calde!) pe zonele afectate pentru a intensifica circulatia sanguina si, astfel, la o revenire mai rapida a fibrei musculare la normal. Sanatate maxima iti doresc!

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

O baie calda iti va relaxa muschii si o aspirina tamponata, pana a doua zi vei fi ca nou.

| Violleta2022 a răspuns:

Ia 2 paracetamoale (sau panadol, ca are aceeasi compozitie chimica), dimineata si 2 seara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aspirina si daca e din cauza alcoolului, atunci trebuie sa dormi.

| Alynaaa1234 a răspuns:

Ai putea sa mânaci o lingură de zahăr sau în cel mai rău caz sa iei o aspirină