| Georgescu6968 a întrebat:

Ma puteți ajuta si pe mine cu niste exerciții de coloana, cum sa mi-o indrept? Am coloana scoasă putin Inafara la ceafa si jumate din spate tot asa.Si as avea si eu nevoie de niste exerciții sa imi îndrept coloana.Dau funda.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Tinna666 a răspuns:

Te duci la medicul de familie care iti va da trimitere la spital unde iti vei face o radiografie si medicul de acolo o sa te trimita la gimnastica medicala care se face tot acolo in spital si nu te costa nimicwinking vei face cam 2-3 sapt la spital unde vei invata exercitiile apoi le poti face acasa :p eu am scolioza si asa am procedat

| RaduHD a răspuns:

Cred ca ai cifoza dorsala [CRED]Daca ai ceva similar ca cel din fig.2 (Kypothic spine) [ http://www.fitness-scandinavia.ro/images/blog/galleries/111_0_2.jpg ] atunci cel mai probabil ai cifoza dorsala. Exercitii le gasesti aici: https://www.youtube.com/watch?v=fQx8VP_JxSY,dar cel mai bine este sa te duci la fizioterapie.Au la spital sau la ceva privat. Bafta.