| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt mereu obosit, dorm undeva la 7-8 ore, nu am probleme cu somnul, adorm repede, desi uneori mai dorm la amiaza si imi mai stric somnul de seara, dar in rest nu.
Daca dorm la amiaza seara pe la 21 ma simt iarasi foarte obosit.
Nu am anemie, mi-am facut analizele. Care credeti ca ar putea fi cauza? Niciodata nu am energie si m-am saturat, e extenuant nu pot face nimic, nu sunt deloc productiv.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| iAMVi a răspuns:

Adreseaza-te unui doctor care să te trimită la un specialist.
Cauzele pot fi multiple, chiar și o alimentație proastă

| RitaDeluxxxe a răspuns:

Alimentatia are un rol foarte important care poate influenta starea de sanatate. Miscarea este iar un factor foarte important.In rest poti consulta un nutritionist pentru a te indruma catre o alimentatie potrivita.

| Violleta2022 a răspuns (pentru RitaDeluxxxe):

Eu as pune pe primul plan lipsa totala de miscare si apoi hrana.
La varsta asta, corpul este tanar si puternic, dar are nevoie mare de miscare si hrana buna, sanatoasa, cu mese regulate, cu vitamine si minerale dar si cate o bucata de proteina alaturi