| AvalohAlyn a întrebat:

Ma simt obosit tot timpul chiar daca dorm..am luat vitamine si tot degeaba..de la ce poate fi? Ce as putea sa mananc sau sa fac sa am mai multa energie? Sunt lipsit de energie? Mentionez ca nu am cea mai ok alimentatie dar mananc si fructe si legume dar nu mereu.Mananc foarte multa carne si dulciuri.Ce mi-ar da energie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca mananci multe dulciuri si junk food mai rau iti pierzi din energe. Incearca sa mananci cat mai putine, sa bei 2 l de apa pe zi si sa faci sport. O sa vezi ca o sa te simti mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar afara din casa macar iesi? Cat mergi pe jos zilnic?
La foarte multa carne si dulciuri trebuie sa omori sala, parcul si bicicleta toata ziua, plus alte sporturi, drumetii montane, etc.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Ai incercat sa faci o drumetie mai lunga in ultimul timp? Cat rezisti sa mergi pe jos fara pauza? (durata) Nu ma refer la sport intens, ci mers. Sau cati km (aproximativ) mergi? Intreb pentru ca si eu am avut problema asta, dar era lene cronica. thinking Si un puiut de depresie.big grin

| Daniel9988 a răspuns:

Lasa vitaminele la o parte si ia Magnerot (gasesti la farmacie)...Lipsa de magneziu duce la oboseala, irascibilitate si altele...