| TreiSurori a întrebat:

Ma trezesc la 6 dimineata (din cauza fratiorului meu mai mic, are 2 ani) si nu mai pot sa adorm normal, trebuie sa ma fortez - mai dorm pana pe la
8, 8:30 apoi ma trezesc de tot.
Cand ma trezesc ma doare stomacul si ma simt ametita, mananc putin si pe la 11, 11:15 mi se face rau.un rau ca si cum mi-ar fi somn dar cu ameteli si dureri de stomac.
Daca dorm la pranz,nu mai dorm seara, daca nu dorm imi e rau pana seara cand ma culc.
Seara pe la 21, 21:30 ma simt obosita si simt ca lesin, daca ma culc dupa ora 12 imi trece raul dar dimineata imi vine mult mai rau, chiar lesin.
Ce poate sa fie? Am fost la medici si din strainatate si nici ei nu stiu ce am. Ma gandesc ca poate voi ati trecut prin asa ceva sau ceva in genul si ma puteti ajuta va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TreiSurori explică:

Salut,cred ca este o tulburare a bioritmului de somn ca sa-ti revii trebuie sa-ti alcatuiesti un regim de alimentatie corecta bogata in vitamine si sa respecti orele de somn
8-10 ore.Insa chestia cu lesinul ma confuza.Incearca sa pleci la culcare pe la ora 21:00 si cind fratele tau te va mai trezi pe la 6 vei avea 9 ore de somn dormite. Daca timp de 1-2 saptamini nu iti revii pleca la medic si da analize.
Vezi mai multe informatii utile aici:
http://www.despreboli.ro/......care-3600/
http://ro.wikipedia.org/wiki/Somn
http://www.util21.ro/naturiste/tratament-naturist-impotriva-insomniei.htm
http://www.realitatea.net/......18101.html

| TreiSurori explică (pentru TreiSurori):

Multumesc de ajutor, este si din cauza ca am stat un an in Italia si am venit in Romania - am schimbat aerul si mancarea si tot, ai mei nu ma cred si isi bat joc de mine ca "exagerez". multumesc.

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pai esti sigura ca dela trezirea din cauza fratelui ai aceste necazuri.Ai incercat in vacante sa stai undeva unde sa nu te trezeasca fratele sa vezi ce se-n tampla?

| KodrutZ a răspuns:

Trezitul dimineata face bine la riduri. Maninca fructe, fa sport, si pentru inceput nu ar strica o cura de vreo 3 luni cu Catinofort, e un produs romanesc excelent. Urmareste-ti numarul de calorii din dieta sa nu cumva sa te infometezi involuntar.

| Idealista a răspuns:

Sper ca te-am ajutat si ca te insanatosesti happy