| Ingognito a întrebat:

Mai deci m-am dus sa ma tund la un frizer si m-a facut zici ca sunt bastinas la fata

Cum fac sa creasca parul mai repede, am auzit ca sunt niste mancaruri care contin niste vitamine care ajuta, avetii idee daca e asa si care sunt?, daca iau parusan spre exemplu poate create mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Bastinas esti oricum, fata de locul in care stai, oricum ai arata, tuns bine, sau tuns prost, tuns, sau netuns, sau chiar si ras in cap.
Vezi definitia cuvintului bastinas.

| Ingognito explică (pentru cristi202):

Era o figura de stil

| Violleta2022 a răspuns:

Parul creste in medie 1-1.5cm/luna!
Nu exista nici o mancare sau vitamina care sa-ti grabeasa cresterea parului, pentru ca parul creste hormonal!
Ai rabdare, pune caciula pe cap, oricum este iarna inca si pana da caldura, taman bine va creste.

| octav005 a răspuns:

Trebuie sa te speli cu sampon de urzica. cum era odata. dar nu cred ca m-ai gasesti asa ceva in comert

| iAMVi a răspuns:

laughing de parca nu poti sa mai astepti vreo saptamana doua, ii mai faci si pe gaozarii aia de la parusan cu bani pentru o chestie de nimic

| M7Seven a răspuns:

Spala-te foarte mult (3-4 ori pe zi ) si pune mult sampon, eventual foloseste unul special pentru cresterea parului, te duci la farmacie sau la plafar. In cateva saptamani ar trebui sa fii ok, cand incepe sa creasca mergi la un frizer calumea sa te repare

| AlexandraFratila67632467422 a răspuns (pentru M7Seven):

De 3-4 ori pe saptamana
Si nu ar trebui să folosești mult șampon o sa ti se faca părul lins de vaca
Salonul persoane bun sau uleiul de ricin(găsești în farmacie)