| RaduMh a întrebat:

Mai emite telefonul radiatii setat pe mod avion?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Johnny2010 a răspuns:

Da, telefonul mobil si oprit emite radiatii insa nivelul de radiatie nu este asa ridicat daca nu telefonezi.

5 răspunsuri:
| ndc a răspuns:

Nu. In modul avion, modulul radio (chestia care emite radiatii) e oprit.

| OhGodWhy a răspuns:

Mda emite dar totusi radiatiile acestea te pot afect dupa ceva anii nu stiu poat 5-10 ani dar numai daca ai telefonul langa tine non stop si cand dormi RECOMANDAREA MEA ESTE SA NU ITI FACI UN OBICEI SA DORMI CU TELEFONU APROAPE DE CAP
Poate m-am abatut de la subiect dar in caz ca vrei sa stii

| AdrianL a răspuns:

Modul avion sa fcaut cu un motiv.happy

| Kamakura a răspuns:

Nu. Emite radiatii nesemnificative, cum emite si televizorul si astea.
Radiatiile vin de la faptul ca telefonul e mereu conectat la retea (e mereu gata in cazul in care te suna cineva ) iar in modul avion nu mai foloseste radiatii pentru telefonie, altfel i-ar bruia pilotului acolo alea

| wpetterssone a răspuns (pentru Kamakura):

Se recomandă modificarea rețelei în mod avion pentru a nu perturba activității aeronautice. Gândește-te cum ar fi să vorbești cu un om care este lângă tine și să nu îl poți înțelege pentru că la câțiva metri de tine este un grup de 90 - 120 de persoane care vorbesc.