| Ntlug a întrebat:

Mai merita sa trăiești dacă ai hemoroizi de multi ani care nu trec?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Altii au cancere si nu si doresc sa moara, si tu din 2 hemoroizi gata vrei sa te cureti, ce varsta ai? Esti fată sau baiat? Hemoroizii nu trec asa de la sine daca nu respecti un regim alimentar si nu îi tratezi cu creme sau ce i ti recomanda chirurgul, mergi la el sa te consulte.

| Invictusman a răspuns:

Pai te duci la un proctolog și te operezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare tragedie.

| Laura162 a răspuns:

Da. Hemoroizii se pot indeparta prin operatie. Doare rau cateva zile dupa operatie, dar exista analgezice pentru asta. Si gata. Nu e capat de tara. Apoi depinde de tine sa ai o alimentatie si un tranzit ok ca sa nu faci iar hemoroizi.