| Crypt a întrebat:

Mam dus la baie sa fac treaba mare si m-am uitat la rahatul meu si erau niste chestii ca viermi albe asa micute si multee.
Si ii simt si in mine ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Se numesc oxiuri acei vermisori si ai nevoie de tratament. Ar fi bine sa mergi la medic in viitorul apropiat si sa inveti sa te speli pe maini foarte des. http://www.i-medic.ro/boli/oxiuroza

| mymed a răspuns:

Probabil ai oxiuri.
http://mymed.ro/oxiuroza.html

| IMC90 a răspuns:

Oxiuri au numai copii mici care se joaca in nisip laughing cum ai reusit performanta sa faci asa ceva?

du-te la medicul de familie sa-ti prescrie o cura cu Zentel. O sa-ti zica exact cand si cum trebuie sa le iei.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pai nu mai sta, du-te la medicul de fam, ai putea sa mananci usturoi, ori uite aici un link
http://www.sfatulmedicului.ro/Parazitoze/oxiuroza-enterobioza_552

| QuadruplePersonality a răspuns:

Manâncă usturoi.
Nu glumesc, serios.

| cosmin333 a răspuns:

laughing))) frate... mi-ai adus aminte de perioada prescolara cand aveam si eu. Poi ai oxiuri, sunt niste viermisori care iti ataca ficatul si trebuie urgent sa te duci la medicul de familie pentru a-ti da un medicament ceva...happy

| mitika12 a răspuns:

Ei bine cel mai bine ar fi sa mergi la medic