| Mario1994 a întrebat:

Mama are probleme de sănătate. De două săptămâni are dureri de cap, coloană. Spune că o strânge capul, îi trece și apoi îi vin durerile. Nu vrea să meargă la doctor. Ce cauza e asta? Uneori e stresata. Mama spune ca e de la fiere dar eu nu cred.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

A ridicat greutati in ultima vreme?

| Ale5184 a răspuns:

Avand in vedere faptul ca persista durerea de 2 sapt, roag-o sa mearga la doctor. Trebuie verificat de catre un doctor. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i sa mearga problemele ei se pot inrautati, daca sta nu ii va trece, ar putea fi ceva serios.

| Navagio a răspuns:

Cel mai sigur o problema a coloanei cervicale, spune-i sa meargă la doctor pentu un consult mai amănunțit.

| romeo78 a răspuns:

Mergeți la medicul de familie și cereți trimitere pentru neurologie. Sunt cauze neurologice. E posibil o spondiloză, posibil cervicală.
Nimic grav, dacă e tratată.
Întrebați mama dumneavoastră, dacă dorește să devină o povară pe capul familiei sau chiar să aju la urgență, direct la terapie intensivă. Vorbesc în cunoștință de cauză, nu din auzite!
Sănătate!