| Ally a întrebat:

Mama ia anticonceptionale Rigevidon, dar 4 zile dupa un contact sexual nu a mai luat,la urmatorul contact sexual a luat din nou.Acum banuieste ca a ramas insarcinata si maine o sa faca un test.In caz ca e insarcinata, copilul poate avea malformatii din cauza pastilelor sau sa se nasca cu alte probleme?sau trebuie sa faca un avort?[are 41 de ani]...Ms,scuza'ti greseliile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dulce35 a răspuns:

Nu cred ca copilul ar avea vreo legatura cu anticonceptionalele.ar fi bine ca daca afla ca este insarcinata sa mearga la un control si atuncii o sa stiti mai sigurhappy

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Când ia, când nu ia!
Nu știe cum să le administreze?
Să consulte un medic ginecolog, este cel mai bine și analize de sânge.
În rest nimeni nu se poate pronunța fără un consult medical de specialitate privind un diagnostic.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat