| anonim_4396 a întrebat:

Mama mea are cancer cu metastaze osoase. cancer la san. si s-a extins.ce se mai poate face in situatia asta? ea e ok acum... e pe picioarele ei dar doctorul a spus ca o urmeze. numai rau.si ca nu se mai poate face nimic. nu vreau sa cred asta.cum sa nu se poata faca nimic. vreau ajutor. va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Mama ta trebuie sa respecte tratamentul recomandat de medici.In plus este bine sa se vitaminizez cu sucuri de fructe si legume:mere, sfecla, morcovi, cartofi, varza. Legumele trebuie date pe storcator si baute de trei ori pe zi cate un pahar.Sa se alimenteze normal.Sa nu se lase inselata de cei care pretind ca au leacuri miraculoase.Sa urmeze doar sfatul medicilor.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Imi pare rau sa aud asta. Stiu cum e sa pierzi pe cineva din cauza cancerului. Trebuie sa fii pregatit pentru perioada cand o sa se simta mai rau. Din pacate, cancerul e una din cele mai necrutatoare boli. Daca cancerul a metastazat, e cel mai sumbru scenariu, inseamna ca s-a extins si alte organe, iar tratamentul (chimioterapie si radiatii) nu o sa foloseasca la nimic, ci o sa ii faca mai mult rau.

| RAY a răspuns:

Am citit despre cineva un actor cum e la un pas la moarte ala a luptat pana la moarte cu cancerul a facut 8 ani de chimoterapie si a resit cu greu dar e in viata, eu spun sa faca chimo si radioterapie

https://www.google.ro/......tps?/webhp

| untu a răspuns:

Imi pare rau! Singura solutie este la Dumnezeu sau la Maica Domnului! Mama ta trebuie sa se gandeasca pozitiv si sa fie optimista si sa nu gandeasca la lucruri negative sau tot cei se tine de rau! Sa manance mancaruri pe baza de usturoi si rosii! Sa bea un suc special facut din 2-3 lamai proaspete (sa fie naturale si coapte) sa stoarceti la storcator sau la blender fara coaja si pui o lingurita de bicarbonat de sodiu si pui 1 litru de apa curata de fantana sau apa plata! Sa bea zilnic cate 1 litru de suc pe zi timp de o luna! Acest remediu este mai puternic decat chimioterapie deoarece bicarbonatul de sodiu arde celule canceroase! Mama ta trebuie sa spuna cu glas tare nu am nimic, sint sanatoasa, nu ma doare nimic in fiecare zi! Apoi sa vedem ce se intampla! Insanatosire grabnica mamei tale si sa va dea Dumnezeu vindecare si sanatate!

| Andreeaioan115 a răspuns:

Imi pare rau, dar deja e tarziu daca medicii au spus ca e in stare grava si are cancer e ...strasnic